Ez történt...
Ez történt... : Kézilabda VB - 100%-osan a középdöntőben

Kézilabda VB - 100%-osan a középdöntőben

2007.01.22. 20:17

Öt kulcsjátékosát nélkülözve nagyon megszenvedett a magyar férfikézilabda-válogatott a németországi világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén Angola ellen. A végeredmény 34-31 lett, a meccset el kell feledni, hiszen keddtől fontos középdöntő-összecsapások várnak a Skaliczki-csapatra.De azért Gál Gyula támadásbeli teljesítménye előtt le a kalappal (10/10)

Eredmény, férfikézilabda-vb, E csoport, 3. forduló:
Magyarország - Angola 34-31 (19-15)
Kiel, 10 200 néző
v.: Stanojevic, Visekruna (szerb)
gól: Gál 10, Mocsai 6, Nagy K. 5, Tombor 4, Császár 3, Katzirz 2, Vadkerti 2, Ilyés 2, illetve Lopes 8/2, Dias 6, Antonio 6, Barreiro 5, Neto 3, Kamuanga 2, Pereira 1
hetes: 0/0, illetve 3/2
kiállítás: 8, illetve 0 perc

Korábban sohasem játszott még a magyar férfikézilabda-válogatott Angola legjobbjai ellen, de az előzetes várakozások, s az afrikai együttes Dánia és Norvégia elleni produkciója könnyed magyar sikert sejtetett. Skaliczki László szövetségi kapitány nem titkolta, ezúttal azoknak szeretne több játéklehetőséget adni, akik az első két meccsen kevesebbet szerepeltek.

A csapatból ezúttal a sérült Józsa Máté mellett a vébé eddigi hőse, Puljezevic Nenad maradt ki. A kezdőcsapatban Fazekas kapott így helyet, a két szélső Tombor, illetve Vadkerti lett, irányítóban Császár kezdett. A Dunaferr játékosa szerezte a meccs első gólját, második lövése azonban jócskán elkerülte a kaput.

Az angolaiak az első öt percben a kaput sem találták el, lövéseiket vagy lesáncolta a védelem, vagy magasan léc fölé dobálták a labdát (3-0). Antonio révén 5 perc és 11 másodperc után sikerült szépíteni, vérszemet is kaptak az afrikaiak, hiszen Kamuanga, majd Lopes is betalált (4-3).

Vészhelyzet nem alakult ki, a keményebb védekezés, illetve néhány Fazekas-bravúr után helyre állt a rend (7-3). Sajnos az átlövések továbbra is csak Mocsainak mentek, Ilyés két próbálkozását is könnyedén védte Faustino kapus.

A félidő közepén Császár helyére Nagy Kornél állt, a klubtárs egy hatalmas átlövésgóllal köszönt be, Mocsai tűzereje sem csökkent (10-5). Angola sem játszott rosszul, de hiába az atletikus termet, a ruganyosság, ha taktikailag nem tudtak felnőni a világbajnokság szintjéhez.

Nagy szükség volt Gál klasszisára

A 21. percben, 14-8-nál időkérés miatt szusszanhattak a felek, Skaliczki László még pontosabb és pörgősebb játékot kért. Katzirz, majd a remekül kézilabdázó Nagy Kornél villant is (16-8). Támadásban három jobbkezes lövővel próbálkozott a szakvezetés, védekezésben Vadkerti előrébb lépett, kialakítva az 5+1-es formációt. Ennek ellenére a hajrára alaposan feljött az ellenfél, a félidő végül 19-15-ös magyar előnnyel zárult.

A második félidőre Tatai Péter állt a magyar kapu elé, Antonio gyorsan fel is avatta, majd Barreiro is betalált - szégyenszemre sokkal szorosabb meccsre kényszerítettek bennünket az angolaiak, mint tették azt Dánia vagy Norvégia ellenében (19-17).

21-19-nél Ilyés könyökölte le Diast, Mocsai szerencsére emberhátrányban sem pihent, sajnos a másik oldalon Sergio Lopes és Pereira sem (22-21). Ilyés viszont ahogy visszatért, ismét kiállítatta magát, tovább gyakorolhatta együttesünk az emberhátrányos variációkat. Sikerült, Mocsai, Gál, majd Tombor révén három gólt is szerezni (26-21).

Függetlenül attól, hogy a találkozó eredménye nem osztott, nem szorzott, kifejezetten gyengén játszott az együttes, Skaliczki kapitány idegesen toporgott a kispadnál (28-25). Az utolsó tíz perc 30-27-es magyar előnyről indult, Manuel Diaz találata azt jelentette, hogy Angola nemzeti csúcsot ért el ellenünk: korábban még nem sikerült 27-nél több gólt szerezni egy meccsen.

31-29-nél Skaliczki László kért időt, dühösen könyörgött, hogy tegye már oda kicsit a csapat, dolgozzon még egy kicsit. Ehelyett Barreiro dolgozott, aki szinte Tatait is belőtve a kapuba egy gólra faragta a hátrányt, érkezett is Fazekas az utolsó hat és fél percre. A másik oldalon Faustino brillírozott, szégyenszemre annak is örülni kellett, hogy az 56. percben Tombor kettőre növelte az előnyt.

A végén még Alberto Ferreira is időt kért, ám az utolsó három perc impotens támadójátéka mindent eldöntött. A csapat végül úgy győzött nyögvenyelősen 34-31-re, hogy a benevezettek közül Nagy László, Diaz Ivo, Iváncsik Tamás és Iváncsik Gergő egy másodpercet nem töltött a pályán.

Skaliczki László szövetségi kapitány: "Sok minden fontos lett volna ezen a mérkőzésen, tény, hogy az elején jól megfogtuk a meccset, utána azonban komoly gondjaink adódtak. Kiállításaink voltak, a kapusok keveset találkoztak a labdával, s tulajdonképpen nyitott meccset játszottunk a komoly lövőerőt felmutató ellenféllel szemben. Védekezésben keveset hoztunk, lőhettünk volna 5-6 góllal többet. Lesz fejmosás, úgy gondolom, dicséret mellett kell néha a szigor is."